
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.75 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Min Input Voltage | 3.8 V |
| Output Current | 650 mA |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Output Type | Fixed |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 days ago) |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 3.8 V |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Number of Channels | 1 |
| Quiescent Current | 23 µA |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Configuration | Positive |
| Switching Frequency | 2.1 MHz |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Supply Current | 6.5 µA |
| Min Output Voltage | 3.3 V |
| Nominal Output Voltage | 3.3 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Duty Cycle | 75 % |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 days ago) |
| Topology | Buck |
Stock: 59
Distributors
pcbx
Unit Price$3.51120
Ext.Price$3.51120
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.51120 | $3.51120 |
| 10 | $2.68448 | $26.84480 |
| 25 | $2.47844 | $61.96100 |
| 50 | $2.36289 | $118.14450 |
| 100 | $2.25274 | $225.27400 |
| 300 | $2.14725 | $644.17500 |
| 500 | $2.04670 | $1023.35000 |
| 1000 | $1.99027 | $1990.27000 |
